Ja arsyeja pse edhe ju tash e tutje do ta ngrini limonin

  • E.K /
  • 03 July 2021 - 11:12
Ja arsyeja pse edhe ju tash e tutje do ta ngrini limonin

A e keni ditur se nga limoni nuk guxoni të hidhni asgjë, dhe jo vetëm shkaku i arsyeve shëndetësore, por edhe i shijes së mahnitshme Eliksir nga limoni Thjesht, merreni limonin organik, e shpëlani mirë dhe e vendosni në frigorifer. Pasi ta keni grirë mirë, e qëroni! Më pas mund ta shërbeni në sallatë, akullore, supë.

Limoni për humbje në peshë Lëvorja e limonit përmban 5 deri 10 herë më shumë vitamina sesa lëngu i limonit. Kjo njëherësh ndihmon në shpëlarjen e organizmit dhe të trupit nga helmet. Ndikon kundër parazitëve të brendshëm dhe skrajave, rregullon shtypjen e gjakut.

(Kosova Sot Online)