Ky është ilaçi që i shkatërron sëmundjet më të rrezikshme

  • E.K /
  • 27 September 2021 - 12:06
Ky është ilaçi që i shkatërron sëmundjet më të rrezikshme

Me siguri se ideja rreth përzierjes së sodës së bikarbonit me shurup të dafinës apo me mjaltë ju duket bizare. Në fakt, dihet se qelizat e kancerit ushqehen me sheqer. Por, në këtë rast, sheqeri ndikon ndryshe. Soda e bikarbonit në këtë rast neutralizon sheqerin. Gjithsesi ia vlen të përmendet se mjalti ose shurupi i dafinës kalojnë përmes qelizave të kancerit (të cilat shpenzojnë 15 herë më shumë glukozë sesa qelizat e shëndetshme), e me ndihmën e shurupit soda depërton në qelizat e kancerit.

Përgatitja

Përzieni pjesën e sodës së bikarbonës në tri pjesë me shurupin e dafinës ose me mjaltë. Ngroheni dhe përzieni në zjarr të lehtë për 10 minuta. Merrini tri lugë në ditë, për një muaj. Gjatë kësaj terapie duhet shmangur mishin, sheqerin dhe miellin.

(Kosova Sot Online)