Vaji i farave të kungullit pastron trupin, forcon zemrën . . .

  • E.K /
  • 13 November 2021 - 12:28
Vaji i farave të kungullit pastron trupin, forcon zemrën . . .

Vaji i farave të luledielli është i pasur me vitamina A, E, C dhe K. Posedon edhe vitamina të grupit B, aminoacide omega 6 dhe 9, minerale (fosfor, kalcium, magnez, kalium) dhe elemente (hekur, zink, mangan).

Vetitë shëruese:

Rregullon problemin e prostatës së rritur - shëron infeksionet në traktin urinar - rregullon kolesterolin - ndihmon te sëmundjet kardiovaskulare - rregullon tretjen - përmirëson punën e veshkave - përmirëson sistemin imun - ndikon pozitivisht në shikim, disponim - ndikon mirë në lëkurë - parandalon rënien e flokëve.

Vajin duhet ta përdorni në këtë mënyrë: - 2 lugë - 2 herë në ditë (në mëngjes së bashku me kafjall dhe në mbrëmje përmes darkës).

(Kosova Sot Online)