Freskimi i akullt që shkrin dhjamin

  • E.K /
  • 04 December 2021 - 13:43
Freskimi i akullt që shkrin dhjamin

Lëngu freskues nga pemët dhe perimet e freskëta, është diçka më e mira që mund të bëni për trupin tuaj.

Përbërësit

 1/2 e gotës tranguj të copëtuar • 1 lugë mjaltë • 1 lugë lëng limoni • 2 gota shalqi të prerë.

Përgatitja

Përbërësit i pastroni nga farat. Pjesët e perimeve i hidhni në blender, shtoni lëngun e limonit dhe mjaltin. Shtoni pak akull dhe e pini në mëngjes, midis shujtave.

(Kosova Sot Online)