Çudia e natyrës: receta për diabet, astmë, kolesterol dhe pastrim të veshkave

  • E.K /
  • 24 January 2022 - 10:07
Çudia e natyrës: receta për diabet, astmë, kolesterol dhe pastrim të veshkave

Bamia është perime e shëndetshme, mund ta konsumoni kurdo, në secilën formë. Të freskët, të pjekur. Kjo perime ofron veti t shumta shëruese, përfshirë zbutjen e simptomave të astmës, forcon imunitetin, ul kolesterolin e keq, pastron veshkat dhe ndihmon te diabeti Bamia për diabet (receta).

Merrni katër perime bamia, hiqni majat dhe fundin dhe i copëtoni. I vendosni në një gotë me ujë dhe i lini gjatë natës. I shtrydhni ato në një gotë të re dhe e përzieni me ujë të freskët. Tash ilaçi juaj është gati. Ta konsumoni para kafjallit.

(Kosova Sot Online)