Pastrojeni trupin nga helmet me këtë lëng natyral

  • E.K /
  • 09 March 2022 - 11:50
Pastrojeni trupin nga helmet me këtë lëng natyral

Limon, mollë dhe xhenxhefil janë përbërësit e këtij lëngut të mahnitshëm që përgatitet për vetëm disa minuta. Që pas gotës së parë helmet do t'i shkatërroni dhe do të fillojë pastrimi i organizmit. Nëse e përdorni më gjatë, përmirësoni imunitetin dhe zgjidhni problemet me tretjen.

Qëroni limonin, katër mollë dhe një xhenxhefil të freskët. Përbërësit i futni në blender. Mund t'i hidhni pak ujë, por edhe akull. Lëngu ta konsumoni të freskët, menjëherë pas përgatitjes, e koha më e mirë është para kafjallit.

(Kosova Sot Online)