Receta e dëshmuar kundër diabetit

  • E.K /
  • 28 March 2022 - 12:27
Receta e dëshmuar kundër diabetit

Kjo recetë vjen nga një person, i cili si pasojë e etjes dhe shkuarjes së shpeshtë në tualet kishte vizituar mjekun, i cili i kishte dhënë lajmin se niveli i sheqerit të tij ishte 29 dhe se pankreasi i tij në fakt ishte i vdekur. Në vend të marrjes së insulinës, ai kishte përdorur këtë recetë antike.

PËRBËRËSIT

 5 banane; 2 mollë; 2 kivi; Lakër jeshile.

PËRGATITJA

Të gjithë përbërësit i vendosni në enë. Më pas hidhni një litër ujë, duke e lënë të qëndrojë gjatë natës. Duhet të pini rreth gjysmë litër uji në orët e mëngjesit,e pjesën tjetër gjatë ditës. Duhet të hani pemë dhe perime, tunë, e cila është e pasur me B12.

(Kosova Sot Online)