Vendoseni këtë mbi kërthizë dhe hiqni qafe gripin, kollën dhe dhimbjet në stomak

  • E.K /
  • 05 May 2022 - 14:25
Vendoseni këtë mbi kërthizë dhe hiqni qafe gripin, kollën dhe dhimbjet në stomak

Në këtë artikull ju shpalosim një metodë aspak të zakonshme, përmes të cilës do të shëroheni nga gripi, kolla dhe dhimbjet menstruale. Shumë persona theksojnë se kjo mënyrë ka efekt dhe është e thjeshtë. Krejt çfarë duhet të bëni është pak pambuk të lyer me alkool ta hidhni sipër kërthizës.

Në këtë mënyrë do të lehtësoni kollën, gripin dhe dhimbjet menstruale. Pambukun e hidhni në 50 për qind alkool, e hidhni mbi kërthizë dhe e mbuloni me peshqir. E mbani pak dhe e largoni. Nëse dëshironi efekt më të fortë, mund të shtoni kripë në pambuk. Provojeni këtë mënyrë dhe lehtësojani vetes dhimbjet. Mënyra është e thjeshtë dhe nuk kërkon shumë punë.

(Kosova Sot Online)