Eksperti për metabolizëm thekson: diabeti mund të shërohet për 5 minuta

  • E.K /
  • 23 May 2022 - 11:27
Eksperti për metabolizëm thekson: diabeti mund të shërohet për 5 minuta

Diabeti është sëmundje serioze, që mund të ketë pasoja fatale. Me kalimin e kohës dëmton veshkat, e shkakton edhe komplikime që shtyn amputimin e gjymtyrëve. Dr. Haime Daj-Liako (82) është i përkushtuar në luftimin kundër diabetit. Në fakt, pas një kohe të gjatë të studimeve, ai vjen në përfundim se diabetin nuk e shkaktojnë ëmbëltuesit në ushqim, por mungesa e mineraleve specifike në organizëm.

Me fjalë të tjera, nëse personi konsumon ushqimin me të cilin trupit mundet t'i sigurojë sasi të mjaftueshme të këtyre mineraleve, mundet të hajë ç'të dojë. Në pyetje janë vanadium, bakër, zink, mangan dhe krom. Mjeku ju sugjeron këtë recetë: Preni 12 speca djegës, i përzieni me 2 vezë të freskëta dhe gjysmë lugë kripë deti. Pini këtë përzierje dhe mineralet do të kompensohen për 5 minuta!

(Kosova Sot Online)