Hidhni pompat, ky lëng parandalon sulmet e astmës

  • E.K /
  • 30 May 2022 - 12:49
Hidhni pompat, ky lëng parandalon sulmet e astmës

Karota konsiderohen si një nga ushqimet më të mira që konsiderohen si shumë efikase në eliminimin e mukozës së tepërt nga organizmi.

RECETA - PËRBËRËSIT

 2-3 karota 1/2 copë xhenxhefil Me konsumimin e vitaminave C dhe betakarotinë, ndihmoni në shtimin e kapacitetit të mushkërive, dhe parandaloni çrregullimet te frymëmarrjet, përfshirë astmën dhe bronkitisin. Pos kësaj, niveli i klorofilit ndihmon në detoksimin e mëlçisë dhe zorrës së trashë dhe hiqni helmet nga trupi.

(Kosova Sot Online)