Hiqni qafe qeskat e syve me dy përbërës

  • E.K /
  • 30 May 2022 - 12:52
Hiqni qafe qeskat e syve me dy përbërës

Jeni lodhur nga rrathët e errët nën sy? Keni provuar mënyra të ndryshme dhe nuk jeni të kënaqur? Nëse dëshironi të provoni një recetë të thjeshtë, zgjidhjen do ta gjeni pa problem.

PËRBËRËSIT: - kafe - vaj kokosi.

SI TA PËRGATITNI MASKËN

 Përzieni pak kafe me disa pika vaj kokosi,e më pas, me majat e gishtërinjve, masën e aplikoni përreth syve. Kur të përfundoni e lini të veprojë për 10- 15 minuta, derisa të thahet. Më pas maskën e hiqni me lecka të lagura

(Kosova Sot Online)