Zgjedhja e duhur për tretjen jo të mirë

  • E.K /
  • 25 May 2024 - 14:51
Zgjedhja e duhur për tretjen jo të mirë

Keni telashe me tretje të dobët, atëherë ilaçi për një gjendje si kjo është xhenxhefili. Pos kësaj, kjo erëz është e dobishme edhe për zbutjen e stresit, ndërsa që e quajnë dhe melhem për lukth dhe zorrë. Si një aleat që është, mund të qëndrojë në luftën kundër gripit, ftohjes, të vjellave, e është i dobishëm edhe në forcimin e imunitetit.

Prandaj, pa marrë parasysh në gjendjen momentale të organizmit, përgatiteni këtë çaj. Ju nevojiten katër gota me ujë, dy pjesë rrënjë xhenxhefili, sipas dëshirës mund t’i shtoni limon dhe mjaltë. Procesi fillon duke gërryer dhe prerë xhenxhefilin në rriska, më pas e vendosni në ujë dhe në zjarr të lehtë e zieni edhe për 20 minuta.

(Kosova Sot Online)