U aksidentua në ski, del foto 1 milionë Paundëshe e Michael Schumacher - Sport - Kosova Sot
U aksidentua në ski, del foto 1 milionë Paundëshe e Michael Schumacher

U aksidentua në ski, del foto 1 milionë Paundëshe e Michael Schumacher

Michael Schumacher u aksidentua rëndë në ski më 29 Dhjetor te vitit 2013 dhe që prej shtatorit të 2014 po qëndron në shtëpinë e tij në Gjenevë ku po merr trajtim të vazhdueshëm mjekësor.

Por një foto aktuale e Schumacher është shkrepur fshehurazi nga një mik i tij. Kete foto miku u përpoq ta shiste për 1 milionë Paund. Fotografia është bërë në shtëpinë e Schumacher në Gjenevë të Zvicrës.

Kjo foto ilegale ka bërë që prokurorët gjermanë të nisin një hetim për shkelje të privatësisë. Prokurorët kanë konfirmuar se një “person i panjohur” bëri një foto “sekrete” të gjendjes në të cilën ndodhet Schumacher dhe u përpoq ta shiste për “shuma të mëdha parash”, raporton televizioni gjerman RTL.

Bashkëshortja e 7 herë kampionit të botës në Formula 1, ka ruajtur privatësinë e familjes së saj qe prej kohes se aksidentit.

Megjithatë, njëri prej miqve që e kishte vizituar në shtëpi, arriti t’i bënte një foto në shtrat Michael Schumacher, të cilën u përpoq ta shiste për 1 milionë Paund. Nuk dihet se si ka ndodhur kjo gjë, por tashmë hetimet kanë nisur. Pavarësisht informacionit, kjo foto nuk ka arritur të bëhet publike në media.

(Kosova Sot)

17 orë e 33 minuta më parë
16/12/18