- Sport - Kosova Sot
Ronaldo: Reali duhet ta transferojë Naymarin

Ronaldo: Reali duhet ta transferojë Naymarin

Legjenda braziliane, Ronaldo ka porositur Real Madridin që të transferojnë yllin e PSG-së, Neymar

Sipas Ronaldos, skuadra madrilene ka nevojë të transferojë Neymarin, pasi lojtarët më të mirë duhet të luajnë në Santiago Bernabeu.

Por, ai thotë se nuk ka dëgjuar askënd nga Reali të flasin për një transferim të tillë.

“Neymar është superlojtar. Ndoshta në vitet e ardhshme do të jetë lojtari më i mirë dhe Real Madrid ka nevojë për më të mirët”, tha Zidane për Marca.

“Por, unë nuk kam dëgjuar askënd nga drejtuesit e Realit të flasin për transferimin e tij”.

Që prej kalimit në PSG verën e kaluar, Neymar vazhdimisht ka qenë i lidur me një kalim të mundshëm në Real

(Kosova Sot)

21 orë e 0 minuta më parë
21/02/19