Champions League, Kundërshtarët e mundshëm të Feronikelit

  • 17 qershor 2019 - 22:23
Champions League, Kundërshtarët e mundshëm të Feronikelit

Kampioni i Kosovës, Feronikeli ka mësuar kundërshtarët e mundshëm në Ligën e Kampionëve, nëse kalon rrethin paraeliminator.

Feronikeli do të luajë në rrethin paraelimnator të Ligës së Kampionëve që zhvillohet në Prishtinë nga 25 deri më 28 qershor.

Kundërshtari i parë është Lincoln Red Imps. Në grup bëjnë pjesë edhe Tre Penne dhe FC Santa Coloma.

Fituesi i këtyre ekipeve, që mund të jetë edhe Feronikeli do të takohen me BATE Borisov, Maribor, Rosenborg, HJK Helsinki, Dundalk dhe The Neë Saints në raundin e parë eliminator.

BATE Borisov
Maribor
Rosenborg
HJK Helsinki
Dundalk
The New Saints

(Kosova Sot Online)