Serbët kurrë nuk duan që ta shohin këtë video!

  • 11 shtator 2019 - 16:54
Serbët kurrë nuk duan që ta shohin këtë video!

Viti 2018, dukej se në një moment ra bomba atomike në Beograd e në tërë Serbinë, një dridhje e sikletshme të secili serb. Yjet e Kosovës i siguruan fitoren Zvicrës me rezultat 2:1 ndaj Serbisë, në ndeshjen e fazës së grupit të Kampionatit Botëror – ‘Rusia 2018’, që u luajt me 22 qershor në Kaliningrad të Rusisë. 

Futbollisti Granit Xhaka me një goditje nga rreth 20 metra shënon eurogol apo la të shtangur portierin serb.

Pastaj Xherdan Shaqiri në fund të sfidës kur pothuajse nga gjysma e fushës, i ndjekur pas nga mbrojtësi serb, por i pakapshëm dhe në fund futet në 16-sh e ia fut topin mes këmbëve portierit Stojkoviq, 2:1. Zvicra në festë, Serbia në shtëpi.

(Kosova Sot Online)