Përfundojnë ndeshjet e Champions, Interi fiton kundër Dortmundit-fitojnë edhe favoritët e tjerë

  • 23 tetor 2019 - 23:01
Përfundojnë ndeshjet e Champions, Interi fiton kundër Dortmundit-fitojnë edhe favoritët e tjerë

Interi ka fituar derbin e Grupit F kundër Borussia Dortmund me rezultat 2-0. Lautaro dhe Candreva shënuan për ekipin italian. Fitore në udhëtim ka shënuar edhe Barcelona në Pragë kundër Sllavias. Fitore të tjera kanë arritur edhe Liverpool, Napoli, Leipzig e Benfica, kurse Chelsea ka fituar si mysafirë i Ajaxit.

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e xhiros së tretë të Ligës së Kampionëve, ku spikati në këtë javë përballja derbi në mes të Interit dhe Borussia Dortmundit në Gueseppe Meaza.

Inter ka fituar me rezultat 0-2.

Rezultatet e plota të ndeshjeve të xhiros së tretë të ditës së mërkurë të fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve:

Genk  1- 4 Liverpool

Salzburg 2-3 Napoli

Inter 2-0 Borussia Dortmund

Slavia Praga 1-2 Barcelona

RasenBallsport Leipzig 2-1 Zenit St. Petersburg

Benfica 2-1 Lyon

Ajax 0-1 Chelsea

Lile 1-1 Valencia.

(Kosova Sot Online)