Xhaka shënon në fitoren që e dërgon Zvicrën në ‘Euro 2020’

  • 18 nëntor 2019 - 22:44
Xhaka shënon në fitoren që e dërgon Zvicrën në ‘Euro 2020’

Zvicra është skuadra e radhës që ka prerë biletën për Kampionatin Evropian

Zvicra e mundi 6-1 Gjibraltarin në sfidën e fundit për t’u kualifikuar në ‘Euro 2020’.

Në këtë ndeshje realizoi edhe mesfushori shqiptar, Granit Xhaka.

Ai shënoi golin për 6-1, derisa shënuan edhe Cedric Itten dy herë, Ruben Vargas, Ruben Vargas dhe Loris Benito.

(Kosova Sot Online)