Timo Werner shkëlqen me tre gola teksa Leipzig fiton me spektakël

  • 24 maj 2020 - 17:44
Timo Werner shkëlqen me tre gola teksa Leipzig fiton me spektakël

Tri pikë të tjera të arta.

RB Leipzig e ka shkatërruar skuadrën e Mainz 05 në udhëtim, duke e mposhtur 5-0.

Në këtë ndeshje shkëlqeu me het-trik objektivi i Liverpoolit, Timo Werner.

Ai realizoi në minutat 11-të për 1-0, për 4-0 në minutën e 48 dhe për rezultatin përfundimtarë 5-0 në minutën e 75’.

Golat tjerë i shënuan Yussuf Poulsen dhe Marcel Sabitzer.

Me këtë fitore, Leipzig është ngjitur në vendin e tretë me 54 pikë.

(Kosova Sot Online)