Paralajmërimi i madh i Guardiolës

  • A.P /
  • 21 shtator 2020 - 18:56
Paralajmërimi i madh i Guardiolës

Pep Guardiola dëshiron të qëndrojë më gjatë te Manchestrer City.

Ai dëshiron të fitojë shumëçka në stolin e klubit anglez, ndoshta në mendjen e tij tashmë eksiton Lionel Messi, i cili mund të shkojë atje falas në vitin 2021.

Ai ishte afër edhe këtë verë, por Barça bllokoi gjithçka duke ia bërë me dije lojtarit se ka një kontratë dhe klauzolë ende të vlefshme, edhe pse e mendoi të kundërtën Leo.

“Do të më pëlqente të qëndrojë më gjatë në City, por duhet ta meritoj”, u shpreh Guardiola.

“Do të shohim këtë sezon nëse e meritoi rinovimin e kontratës. Varet nga shumë gjëra”.

(Kosova Sot Online)