Di Maria kërkohet nga klubi anglez

  • S.A /
  • 26 janar 2021 - 13:05
Di Maria kërkohet nga klubi anglez

Futbollisti i Paris Saint-Germain, Angel Di Maria është bërë objektivi i ekipit anglez, Tottenham Hotspur, raporton L’Equipe.

Kontrata e argjentinasit skadon në verë dhe ende nuk ka diçka konkrete rreth rinovimit të saj me klubin parisien..

Por, kjo lëvizje mund të anulohet nga vet Di Maria. Kjo pasi që argjentinasi në vitin 2014 pati nënvlerësuar klubin londinez.

“Dhemb shumë kur ti çdoherë e bën më të mirën tënde dhe dëgjon se mund të shkosh në Tottenham” – pati thënë Di Maria për Marcan.

Mbetet të shihet se cili do të jetë vendimi i ish-yllit të Real Madridit, i cili mbush 33 vjeç muajin tjetër.

Di Maria është pjesë e PSG-së që nga viti 2015, ndërsa në 160 paraqitje ka shënuyar 49 gola, duke qenë prej lojtarëve më të rëndësishëm në “Parkun e Princave”. 

(Kosova Sot Online )