Guardiola konfirmon se sulmuesi i Man City Haaland nuk ka thyer kockë në këmbë

  • A.P /
  • 08 November 2022 - 17:51
Guardiola konfirmon se sulmuesi i Man City Haaland nuk ka thyer kockë në këmbë

Manchester City nuk do të nxitojë rikuperimin e Erling Haaland nga një dëmtim i këmbës, me “dëmtimin e ligamenteve” që ende e pengon sulmuesin.

Frontmeni norvegjez u rikthye në Premier League të shtunën kur shënoi një penallti dramatike kundër Fulham-it – goli i tij i 23-të në një sezon të jashtëzakonshëm – por atij iu dha vetëm 26 minuta në atë ndeshje dhe asnjë vendim nuk është marrë si megjithatë në lidhje me disponueshmërinë e tij për një ndeshje të Carabao Cup me Chelsean të mërkurën ose takimet e ardhshme miqësore ndërkombëtare me Republikën e Irlandës dhe Finlandën, transmeton gazeta Kosova Sot Online

Guardiola u tha gazetarëve kur dha një përditësim mbi gjendjen fizike të Haaland, pasi e pa atë të përjashtuar për dy ndeshje me një problem të ngritur në detyrën e Ligës së Kampionëve kundër Borussia Dortmund: “Ai nuk është ende perfekt. Shihemi nesër. E rëndësishme është që kocka të mos thyhet. Vetëm një dëmtim i vogël i ligamenteve. Jo perfekt tani. Një javë, 10 ditë, [do të] shohim se çfarë do të ndodhë. Nëse ai ndihet mirë, ai luan [për] Norvegjinë, është kaq e rëndësishme për lojtarët.”

(Kosova Sot Online)