Sot në Botëror Kroacia -Katari, luhet ndeshja për vendin e tretë

  • S.A /
  • 17 December 2022 - 08:33
Sot në Botëror Kroacia -Katari,  luhet ndeshja për vendin e tretë

Dy ekipet e mposhtur në gjysmëfinale, Kroacia dhe Maroku do të përballen sot për vendin e tretë në Kupën e Botës që po mbahet në Katar, transmeton "Kosova Sot Online ".

Kroacia u mposht nga Argjentina në gjysmëfinale me rezultat 3:0.

Në anën tjetër, Maroku u mposht 2:0 nga kampioni në fuqi, Franca.

Të shtunën me fillim nga ora 16:00, Kroacia do të përballet me Marokun për vendin e tretë në këtë Botëror.

Një ditë më vonë, pra nesër, Argjentina do të përballet me Francën për titullin e kampionit të botës.

(Kosova Sot Online )