Gjilani ndahet me katër futbollistë

  • S.A /
  • 02 February 2023 - 12:23
Gjilani ndahet me katër futbollistë

Klubi i futbollit Gjilani i ka ndarë rrugët sot me katër futbollistë. Gjilanasit e kanë lëshuar një komunikatë zyrtare, përmes së cilës e kanë njoftuar mbylljen e bashkëpunimit me futbollistët: Arion Ymeri, Fabjan Beqja, Besart Krivanjeva dhe Agustin Torassa, përcjell "Kosova Sot Online".

Klubi gjilanas i ka falënderuar këta futbollistë për angazhimin dhe kontributin e dhënë deri tash, ndërkohë që iu dëshiron suksese në karrierë.

Ndërkohë, “Skifterat” pritet të bëjnë përforcime për pjesën e dytë të sezonit, të cilën synojnë ta kenë më pozitive sesa atë të parë, kur edhe u përballën me probleme financiare.

Gjilani është i katërti në tabelë me 27 pikë, 11 më pak se liderja Drita, e cila ka dimëruar në krye.

Synim i ekipit Kuq e Bardh do të jetë që ta sigurojë një vend në garat evropiane për edicionin e ardhshëm.

(Kosova Sot Online )