Dani Alves refuzon të shohë gruan në burg mes thashethemeve rreth divorcit

  • S.A /
  • 02 February 2023 - 12:10
Dani Alves refuzon të shohë gruan në burg mes thashethemeve rreth divorcit

Futbollisti brazilian, Dani Alves vazhdon të jetë qendra e ciklit të lajmeve në Spanjë, teksa zërat për divorcin e tij janë mohuar, përcjell "Kosova Sot Online".

39-vjeçari ndodhet në burgun e Barcelonës në pritje të gjykimit, nën dyshimin për sulm seksual. Ngjarja ndodhi në një klub nate në Barcelonë më 30 dhjetor, ku Alves u dorëzua në polici disa javë më vonë.

Alves ka ndryshuar disa herë dëshminë e tij për incidentin, diçka që avokati i tij Cristobal Martorell e ka hedhur poshtë për përpjekjet e tij për të fshehur tradhtinë e tij ndaj gruas Joana Sanz.

Që atëherë, modelja spanjolle e ka larguar Alvesin nga llogaria e saj në Instagram dhe mesa duket braziliani po refuzon ta shohë gruan e tij në burg.

Sanz donte ta takonte për të kërkuar divorcin, por për shkak të refuzimit të tij, u raportua se ajo përdori avokatët e saj për ta komunikuar.

Sipas gazetës Sport, Martorell ka mohuar të ketë qenë në dijeni për një kërkesë të tillë. Sido që të jetë, duket se marrëdhënia e Alves me Sanz ka të ngjarë të përfundojë.

Realiteti është se është shqetësimi më i vogël i tij, pasi Martorell lufton për ta nxjerrë nga burgu me kusht përpara një procesi të gjatë gjyqi.

(Kosova Sot Online )