Everton 1-0 Arsenal, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

  • S.A /
  • 04 February 2023 - 15:40
Everton 1-0 Arsenal, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve

Evertoni e ka mposhtur Arsenalin 1-0 në kuadër të javës së 22-të në Ligën Premier, përcjell "Kosova Sot Online".

Golin e vetëm në këtë përballje e shënoi James Tarkowski, për  t’i dhuruar skuadrës së tij tri pikë.

Evertoni ishte ekip më i mirë në fushë dhe mori notën e përgjithshme 7.12, me Arsenalin që u vlerësua me 6.83.

Lojtari më i mirë në këtë ndeshjes ishte golashënuesi i vetëm Tarkowski, që u notua me 7.9.

Granit Xhaka nuk ishte në elementin e tij në këtë sfidë dhe mori vlerësimin 6.8.

Në anën tjetër, dështimi i kësaj sfide doli të ishte Fabio Vieria që u notua me 6.4.

 

Kosova Sot Online )