Italia e fiton ndeshjen ndaj Holandës

  • A.P /
  • 18 June 2023 - 17:07
Italia e fiton ndeshjen ndaj Holandës

Italia ka përfunduar në pozitën e tretë në këtë edicion të Ligës së Kombeve.

“Azzuri” triumfuan 3:2 ndaj Holandës në ndeshjen e vlefshme për pozitën e tretë.

Dimarco dhe Frattesi realizuan për Italinë në pjesën e parë.

“Tulipanët” u këndellën në pjesën e dytë, teksa Bergwijn arriti të ngushtonte rezultatin në minutën e 68-të.

Por e shpejtë ishte kundërpërgjigjja e Italisë, që riktheu epërsinë e dy golave pas pesë minutave nëpërmjet Chiesas.

Në minutën e 90-të, Wijnaldum realizoi për 3:2, që në fund ishte edhe epilogu i kësaj sfide.

(Kosova Sot Online)