Kaos në futbollin anglez, gjyqtari u godit me fishekzjarrë, tifozi përleshet me sigurimin e fushës

• S.A /
  • 05 February 2024 - 09:04

Një arbitër u godit nga një fishekzjarrë dhe një sigurim u godit me grusht nga një tifoz, ndërsa një ndeshje midis Barnet dhe Wealdstone kaloi në një kaos të vërtetë, transmeton "Kosova Sot Online ".

Ndeshja në kuadër të ligës së tretë të Anglisë mes Barnet dhe Wealdstone në stadiumin Hive përfundoi 1-1. Fusha u pushtua nga tifozët pas golit të barazimit të Stones në minutën e 10-të të kohës shtesë në pjesën e dytë. Gjuajtja e Corie Andrews anuloi golin e hapjes së Callum Stead për të fituar një barazim dhe shkaktoi skena ngazëllyese në fundin e ndeshjes.

Pamjet dukeshin se tregonin një mbështetës në një përleshje me një sigurim fushe teksa ata përpiqeshin të largonin atë nga fusha.

Lojtarët nga të dyja skuadrat duhej të ndanin dyshen pasi sigurimi dukej se ishte sulmuar nga tifozi. Ndërkohë nga tribuna u hodh një fishekzjarr që goditi arbitrin Dale Baines. Pamjet tregojnë një tifoz që vrapon në fushë teksa një flakë bie në kontakt me shpatullën e majtë të gjyqtarit.

Wealdstone kanë dënuar veprimet e mbështetësit të tyre dhe i kanë kërkuar falje gjyqtarit. Klubi thotë se ata po punojnë ngushtë me policinë për të identifikuar dhe ndërmarrë veprime kundër atyre që janë përfshirë në incident.