Trepça konfirmon trajnerin e ri

  • A.P /
  • 24 May 2024 - 17:40
Trepça konfirmon trajnerin e ri

Skuadra e Trepçës po vazhdon organizimin për edicionin e ri në futbollin Kosovar.

Ditë më parë u njoftuan se në klub kanë ardhur donator të fuqishëm të cilët do ta ndihmojnë klubit ta kthej lavdinë e dikurshme.

Më pas, si drejtor sportiv u emërua Rafet Prekazi, legjenda e futbollit mitrovicas dhe jo vetëm.

Gjatë ditës së sotme, koha ishte për të prezantuar trajnerin që do i prijë xehetarëve në sezonin e ri.

Kryesia e Trepçës ka vendosur të vazhdojnë edhe më tej me ish futbollistin e tyre, Emin Baliqin.

Mitrovicasit bëjnë të ditur se kanë vendosur zgjatjen e kontratës me Emin Baliqi, të cilin e vlerësojnë shumë.

(Kosova Sot Online)