E tmerrshme: Të paktën dhjetë vetë, u vranë në një shkollë fillore (Video)

  • 14 mars 2019 - 16:09
E tmerrshme: Të paktën dhjetë vetë, u vranë në një shkollë fillore (Video)

Të paktën dhjetë vetë u vranë në një shkollë fillore në Sao Paulo, të mërkurën, transmeton gazeta "Kosova Sot Online".

Nga pamjet e siguruara, Guilherme Taucci Monteiro, 17 vjeç, ecën me vendosmëri në hollin e shkollës para se ai të rrotullohet duke tërhequr revolverin nga rrip i tij në shkollën e cila ndodhet në periferi të Suzanos të Sao Paulos.

Lexo edhe këtë: Remzia e gatshme për festë, po e marton djalin...Përhajr! (Foto)

Ai hap zjarr në të parin e shkollës, Marilena Umezu, 59 vjeç dhe më pas te Eliana Xavier, 38 vjeç, përpara se të vazhdojë të gjejë të tjerë për të vrarë.

Sulmuesi tjetër Luiz Henrique de Castro, 25 vjeç, pastaj hyn në hack në trupat e të rënëve me një machete. Ata vranë një total prej katër vajzash, dy djem dhe dy anëtarë të stafit në shkollën "Profesor Raul Brasil "të mërkurën në mëngjes.

 

 

(Kosova Sot)