Muzikantja luan me violinë teksa mjekët i heqin tumorin nga truri

  • 20 shkurt 2020 - 13:52
Muzikantja luan me violinë teksa mjekët i heqin tumorin nga truri

Një muzikante ka luajtur me violinë teksa mjekët po e operonin duke i hequr një tumor nga truri, në spitalin “King’s College” në Londër.

Ekipi mjekësor kishte kërkuar nga Dagmar Turner, 53-vjeçare, që të luante instrumentin për t’u siguruar që pjesët e trurit të cilat kontrollojnë lëvizjet delikate të duarve dhe koordinimin nuk po dëmtohen gjatë operimit.

Turner ishte diagnostikuar me tumor në tru më 2013.

(Kosova Sot Online)