Incidenti në Irlandë, gruaja godet me shishe kryeministrin Leo Varadkar

  • E.K /
  • 19 shtator 2020 - 12:33
Incidenti në Irlandë, gruaja godet me shishe kryeministrin Leo Varadkar

Një situatë e sikletshme ka ndodhur me kryeministrin irlandez Leo Varadkar.

Videoja që po qarkullon në internet tregon një grua, e cila pasi afrohet te kryeministri, që po jepte një intervistë për median në Tánaiste në Dublin, e godet atë me një shishe lëng frutash dhe largohet më pas me vrap.

Policia po përpiqet ta identifikojë gruan që shkaktoi incidentin, ndërkohë që ngjarja po hetohet si sulm ndaj kryeministrit.

(Kosova Sot Online)