Rrjedhja e gazit shkakton shpërthim masiv, momenti kapet nga kamerat

  • A.P /
  • 06 tetor 2020 - 23:12
Rrjedhja e gazit shkakton shpërthim masiv, momenti kapet nga kamerat

Një shpërthim nga një rrjedhje gazi plagosi të paktën një zjarrfikës dhe dëmtoi pronat e shumta pasi një një shkendije shkaktoi rrjedhje ndërsa ekipi i zjarrfikesve punonte në një linjë gazi.

Sipas KWWL, shpërthimi ndodhi të hënën. Shtëpia u pastrua dhe rruga u bllokua në mënyrë që ekipet të mund të punonin në rregullimin e rrjedhjes së gazit.

Shkendija goditi vijën, e cila shkaktoi rrjedhje. Shtëpia shpërtheu me pas. Nuk ka asnjë fjalë nëse ekuipazhi është plagosur, por zjarrfikësit menjëherë filluan të luftonin me zjarrin, i cili vazhdoi për disa orë.

Një zjarrfikës u plagos ndërsa u përpoq të ndalonte flakët nga shpërndarja në shtëpi të tjera.

Copezat që ishin shpërndarë nga shpërthimi goditën disa prona aty pranë, duke i detyruar disa të kërkonin strehim alternativ. Rasti ka ndodhur ne Dubuque, SHBA.


(Kosova Sot Online)