80-vjeçari që vozit Ferrari, thotë se kënaqet me të

  • G.G /
  • 20 tetor 2020 - 13:02
80-vjeçari që vozit Ferrari, thotë se kënaqet me të

Se vitet janë thjesht numra, e dëshmon më së miri rasti i 80-vjeçarit që është apasionuar pas veturave dhe që vazhdon të shijoj çdo vozitje me Ferrari F40.

John Clower i ka 80 vjet dhe vazhdon të vozit Ferrarin e tij të kuq, që i ka hiq më pak se 472 kuaj-fuqi, 

Por, ai jo vetëm që është pronari i veturës sportive, por edhe entuziast i vërtetë i Ferrarit.

Në të kaluarën ka pasur 16 vetura tjerë që prodhohen në qytetin italian Maranella.

Gjithashtu i biri i tij posedon Lamborghini Murcielago SV, kurse Johnit i pëlqen tej mase modeli Aventaror.

Clower ka në pronësi edhe një McLaren 675 LT.  

(Kosova Sot Online)