Tmerruese: Momenti kur balena “gungaçe” tenton të gëlltisë dy gra

  • G.G /
  • 06 nëntor 2020 - 07:40
Tmerruese: Momenti kur balena “gungaçe” tenton të gëlltisë dy gra

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në plazhin Avila Kaliforni teksa dy gra ishin duke vozitur me kajak.

Ato po vëzhgonin balenat, teksa njëra prej tyre “balena gungaçe” hapi gojën dhe u bë gati t’i gëlltiste bashkë me varkën.

Ato ishin mbi 9 metra larg duke i vëzhguar, kur ndodhi e papritura.

Balenat nuk mund të gëlltisin njerëz për shkak se sepse gryka e tyre është shumë e ngushtë.

Kjo është arsyeja pse ushqehet vetëm me peshq të vegjël.

(Kosova Sot Online)