Arratisje e pazakontë, 44-vjeçari largohet nga salla e gjyqit dhe hidhet nga ballkoni i katit të gjashtë

  • A.P /
  • 30 maj 2021 - 10:49
Arratisje e pazakontë, 44-vjeçari largohet nga salla e gjyqit dhe hidhet nga ballkoni i katit të gjashtë

Një person i dënuar në Ohio u përpoq të ikë nga seanca e tij e dënimit duke u hedhur nga ballkoni jashtë sallës së gjyqit, treguan pamjet e sigurisë.

Videoja nga kamerat e sigurisë në Gjykatën e Përbashkët të Franklin në Columbus tregon Donald Mullins, 44 vjeç, duke u hedhur nga ballkoni.

Mullins kaloi sipër xhamit të ballkonit duke u hedhur nga kati i gjashtë në të pestin, njoftoi WCMH .

Një grua më pas filmoi pasojat, duke treguar një dysheme të përgjakur ku Mullins u rrëzua.

Si pasojë, Mullins theu këmbën. Policët arritën ta kapnin para se të largohej.

Ai u dërgua në Qendrën Mjekësore Grant për trajtim pas arratisjes së tij të dështuar.

Për çfarë akuzohet Mullins

Mullins ishte akuzuar për grabitje.

Gjykatësi Mark Serrott dënoi Mullins me katër deri në gjashtë vjet burg.

44-vjeçari kërkoi kohë për të operuar çështje të paspecifikuara mjekësore para burgosjes së tij, por gjykatësi e kishte refuzuar kërkesën e tij, duke bërë që Mullins të ikte.

Mullins ishte akuzuar pas një denoncimi se ai kishte sulmuar një 82-vjeçar dhe kishte vjedhur midis $ 400-500 nga xhepi i burrit.

Sipas raporteve, ADN nga një ëmbëlsirë e lënë në vendin e ngjarjes e lidhi Mullins me krimin.

Mullins u deklarua fajtor për akuzën e grabitjes në mënyrë që Zyra e Prokurorit të Qarkut Franklin të heqë akuzat për vjedhje të rëndë, njoftoi Newsweek .

Mullins tani do të përballet me një akuzë shtesë për arratisjen nga salla e gjyqit.


(Kosova Sot Online)