Gruas në SHBA i rrëmbejnë djalin, momenti kur ajo nxiton dhe e nxjerr përmes dritares

  • A.P /
  • 18 korrik 2021 - 09:21
Gruas në SHBA i rrëmbejnë djalin, momenti kur ajo nxiton dhe e nxjerr përmes dritares

Një grua e shpëtoi djalin e saj në një incident të tmerrshëm, duke e tërhequr atë nga makina e një rrëmbyesi përmes dritares, pasi djaloshi ishte rrëmbyer përgjatë një trotuari në Queens.

Sipas medieve të huaja, një njeri i panjohur u kap në një video duke rrëmbyer pesëvjeçarin Jacob në rrugë në lagjen Richmond Hill, para se nëna e tij të mobilizohej për ta ndihmuar.

“Unë thashë, ‘o Zot, fëmijët e mi, o Zot, djali im’”, tha 45-vjeçarja Dolores Diaz Lopez.

Gruaja vuri në dukje se i huaji nuk tha asgjë kur e kapi djalin e saj, dhe se ajo kurrë se kishte parë.

(Kosova Sot Online)