26-vjeçari bëhet viral, ndërtoi një pishinë të madhe në oborr për vetëm 12 orë

  • E.K /
  • 10 gusht 2021 - 09:12
 26-vjeçari bëhet viral, ndërtoi një pishinë të madhe në oborr për vetëm 12 orë

Një burrë është bërë viral në rrjetet sociale pasi ndërtoi një pishinë plotësisht funksionale në oborrin e shtëpisë së tij në vetëm 12 orë duke përdorur disa paleta druri.

Sipas mediave të huaja, Caleb Harrison, 27 vjeç, nga Middle, Tennessee, vendosi të përpiqet të mposhtë nxehtësinë e madhe të verës duke krijuar një pishinë në të cilën ai dhe gruaja e tij Kayla, 26 vjeçe, mund të pushonin gjatë muajve më të nxehtë.

Kështu, “i etur për të kursyer para”, entuziasti doli me një plan për një pishinë të bërë në shtëpi që kërkonte materiale me vlerë vetëm 140 dollarë, si dhe sende të tjera që ai arriti t’i merrte falas

Në një video të filmuar nga gruaja e Caleb, Kayla, 26 vjeçe, ai mund të shihet në fazat e projektit të tij.

Caleb e përfundoi procesin duke shtuar një mbështetëse në pjesën e jashtme të pishinës, duke e mbushur atë me zorrë, dhe më pas duke e lyer të gjithë pishinën me të bardhë dhe gri.

(Kosova Sot Online)