Momenti kur një gur i madh rrokulliset drejt një hekurudhe dhe më pas bie në rrugë

  • E.K /
  • 13 gusht 2021 - 08:51
 Momenti kur një gur i madh rrokulliset drejt një hekurudhe dhe më pas bie në rrugë

Gjatë punimeve përmes një shpërthimi në autostradë, një gur i madh “shpërtheu” dhe ra në hekurudhë, dhe pas kësaj në rrugën lokale Çapljin të Bosnjë dhe Hercegovinës.

Sipas mediave vendase, shkëmbi i madh u rrëzua poshtë kodrës, theu gardhin, ra së pari në hekurudhë dhe më pas në rrugën lokale.

Para kësaj, ai thuhet se kaloi pranë një ekskavatori në vetëm disa centimetra.

Ndërkohë mediat kanë publikuar edhe pamjet e momentit kur guri filloi të binte nga kodra dhe përfundoi në rrugë.

Për fat të mirë, asnjë makinë ose ndonjë këmbësorë nuk ishin duke kaluar pranë rrugës ndërsa kjo po ndodhte.

(Kosova Sot Online)