Nuk e paguan për punën e bërë, i riu shkatërron kamionët e ndërrmarrjes ku punonte

  • G.G /
  • 14 shtator 2021 - 10:33
Nuk e paguan për punën e bërë, i riu shkatërron kamionët e ndërrmarrjes ku punonte

Një i ri turk, që punonte si operator ekskavatori në një minierë qymyri, reagoi ashpër kur u informua se paga e tij po shtyhej edhe një herë.

I zemëruar, ai shkatërroi me ekskavator kabinat e pesë kamionëve të parkuar në vend.

Një kamera e telefonit celular regjistroi zemërimin e punonjësit, i cili u qetësua dhe ndaloi punën e tij shkatërruese, pas ndërhyrjes së kolegëve të tij.

Videoja, e cila transmetohet në rrjetet sociale turke , është bërë virale, me shumë përdorues që justifikojnë reagimin e punonjësit të papaguar, dhe të tjerët jo.

(Kosova Sot Online)