Trishtuese: Familja gjen një gjarpër helmues në bredhin e Vitit të Ri

  • E.K /
  • 17 December 2021 - 14:44
Trishtuese: Familja gjen një gjarpër helmues në bredhin e Vitit të Ri

Një gjë e pazakontë ka ndodhur në një shtëpi.

Shpëtimtari i kafshëve të egra në Afrikën e Jugut, Gerrie Heyns u thirr në një shtëpi ku gjeti diçka të pazakontë në bredh.

Fillimisht banorët vunë re një zhurmë helmuese në pemë, dhe menjëherë kontaktuan shpëtimtarin e kafsheve të egra.

Heyns aty gjeti gjarprin helmues, duke u rrëshqitur në degët e pemës së tyre të Krishtlindjes.

Heyns shtoi se ai mbërriti në shtëpi 90 minuta më vonë për të gjetur gjarprin ende duke rrëshqitur në degë.

Ai postoi një videonë YouTube, duke treguar se si e kapi gjarprin me një palë darë të specializuara. Shpëtimtari më vonë postoi një video të dytë që e tregonte gjarprin duke u lëshuar në natyrë.

(Kosova Sot Online)