Gruaja kap momentin kur rrufeja godet veturën e burrit të saj në një autostradë

  • G.G /
  • 07 July 2022 - 13:31
Gruaja kap momentin kur rrufeja godet veturën e burrit të saj në një autostradë

Një shofer në Florida thotë se është i lumtur që është gjallë pasi makina e tij u godit nga rrufeja në autostradë – dhe ajo u kap nga kamera e gruas së tij.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, Edward Whalen po udhëtonte më 1 korrik kur një rrufe e mprehtë goditi makinën e tij, duke “ndezur” flakë dhe shkëndija.

Gruaja e tij, Michaelle, e cila po udhëtonte me makinën pas Whalen, kishte filmuar stuhinë jashtë dhe ndodhi të kapte incidentin e frikshëm me kamerë.

“Ju mund të ndjenit një zhurmë në makinë kur ajo na goditi, dhe më pas vajza ime më e madhe ishte ulur pranë meje dhe ajo u hodh në prehrin tim dhe bërtiti”, i tha Whalen filialit lokal të NBC WFLA News Channel 8.

Fatmirësisht, askush nuk u lëndua, megjithëse Whalen tha se kamioni i tij ishte “i skuqur plotësisht”.

Whalen shtoi se ai dhe bashkëudhëtarët e tij ishin “me të vërtetë të hutuar” pas sulmit dhe kishin “dhimbje koke të këqija”.

Rrufetë zakonisht shkaktojnë dëme të rënda në makina, sipas ekspertëve, shpesh duke djegur sistemin elektrik, duke thyer xhamat dhe duke shkatërruar gomat.

https://www.youtube.com/watch?v=u8ZhwIUEuZ8

(Kosova Sot Online)