Ky është ujku më i madh në botë, kaq është i gjatë

  • E.K /
  • 11 January 2023 - 08:54
Ky është ujku më i madh në botë, kaq është i gjatë

Ujku Mackenzie Valley është ujku më i madh në gjithë botën, përcjell "Kosova Sot Online".

Ky ujk mund të arrijë deri në 2.13 metra gjatësi.

Këta ujqër kanë gjymtyrë të forta dhe mushkëri të mëdha të përshtatura për frymëmarrje në lartësi më të larta.

(Kosova Sot Online)