Qeni hidhet në ujë dhe sulmon peshkaqenin

  • A.P /
  • 21 February 2023 - 15:24
Qeni hidhet në ujë dhe sulmon peshkaqenin

Ky është momenti befasues kur një peshkaqen u sulmua nga një qen i cili pa frikë u zhyt në det përballë turistëve që bërtisnin në një varkë në Bahamas.

Të frikësuar nga më e keqja, vizitorët britanikë dhe amerikanë bërtisnin ndërsa qeni kërceu sipër peshkaqenit kokëçekiçit 4 m që notonte në ujërat poshtë.

 

Por pavarësisht ndryshimit të madh të madhësisë midis qenushit të vogël dhe bishës së detit, qeni e fitoi më të mirën nga peshkaqeni, duke e trembur atë të dilte përsëri në oqean, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Turistët në bordin e ekskursionit katër-orësh mund të dëgjohen duke i lutur qenit të kthehet prapa, në një video që qarkullon në mediat sociale.

'Oh Zoti im!' dhe 'Dil !' dhe 'Ndalojeni!' dëgjohen duke bërtitur.

Qeni i injoroi paralajmërimet e tyre dhe u hodh me vozitje pas peshkaqenit 12 këmbë, i cili u përplas ndërsa dy kafshët rrethuan njëra-tjetrën në ujërat mahnitëse transparente bruz.

Më pas, peshkaqeni u largua ngadalë, për kënaqësinë dhe habinë e turmës.

(Kosova Sot Online)