Shpëtohet qeni pas 23 ditësh nën rrënoja

  • A.P /
  • 02 March 2023 - 14:46
Shpëtohet qeni pas 23 ditësh nën rrënoja

Një qen është gjetur nga një ekip shpëtimi në Hatay të Turqisë, 23 ditë pasi tërmetet shkatërruese tronditën rajonin, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

 

Më shumë se 50,000 njerëz u vranë në Turqinë jugore dhe Sirinë veriore dhe mijëra të tjerë mbeten të zhdukur.


(Kosova Sot Online)