Momenti kur një UFO shihet duke fluturuar mbi bazën ajrore amerikane

  • A.P /
  • 12 January 2024 - 15:00
Momenti kur një UFO shihet duke fluturuar mbi bazën ajrore amerikane

Publikohet një video e UFO-ve që shihen duke fluturuar mbi një bazë ushtarake amerikane në Irak. Kjo gjë ka habitur shumë ekspertë nga e gjithë bota, transmeton gazeta “Kosova Sot Online”.

Pamjet janë regjistruar në vitin 2018, por vetëm tani kanë dalë në dritë, në dokumentarin e quajtur ‘TMZ Presents: UFO Revolution’.

Regjisori dhe ufologu Jeremy Corbell ka qenë përgjegjës për sigurimin e pamjeve. Ai thekson se në fakt mund të jetë një objekt i paidentifikuar (UFO) ose fenomen anomal i paidentifikuar (UAP).

“Sot ne po publikojmë imazhe RAW të një inkursioni UAP të filmuar brenda një Baze të Përbashkët Operative të SHBA. Ky UAP me origjinë të panjohur tregoi aftësi transmediale dhe është përcaktuar zyrtarisht nga inteligjenca amerikane.

Imazhet e zbuluara tregojnë një imazh ajror bardhë e zi të një baze ajrore në Irak. Në të, një objekt mund të shihet duke lëvizur drejt anës së djathtë të ekranit, duke bërë rrugën e tij mbi majën e bazës ajrore dhe duke u zhdukur.

(Kosova Sot Online)