Kryeministrja e Italisë ia merr valles popullore në Samitin e G7

  • E.K /
  • 17 June 2024 - 11:28
Kryeministrja e Italisë ia merr valles popullore në Samitin e G7

Kryeministrja e Italisë, Giorgia Meloni, ka mbyllur me një kërcim mjaft special samitin e G7, i cili u mbaj në Puglia, Itali.

Në pamjet e postuara nga vetë kryeministrja në rrjetet sociale, ajo shihet duke kërceyer “pizzica” një kërcim tipik popullor pulian.

“Ishte një nder për Italinë të organizonte dhe të priste G7. Një sukses për të cilin dua të falënderoj pjesëmarrësit dhe të gjithë ata që kontribuan në suksesin e kësaj nisme të rëndësishme”, ka shkruar ajo krahas videos e cila u bë menjëherë virale.

(Kosova Sot Online)