'Ma zgjatë dorën' interpretuar nga Eneda Tarifa - shpallet fituese absolute e 'Këngës Magjike' 2019

  • 07 dhjetor 2019 - 23:40
'Ma zgjatë dorën' interpretuar nga Eneda Tarifa - shpallet fituese absolute e 'Këngës Magjike' 2019

Me një konkurencë absulutisht të fortë, fituese e Festivalit "Kënga Magjike" 2019 shpallet kënga "Ma zgjatëm dorën", interpretuar shkëlqyer nga këngëtarja e mirënjohur shqiptare Eneda Tarifa, shkruan gazeta "Kosova Sot Online".

Kujtojmë se Festivali Kënga Magjike lindi në vitin 1999, një koncept i ri në muzikën e lehtë, duke u bërë kështu një prej eventeve më të rëndësishëm në historinë e muzikës shqiptare.


Edicioni i XXI vjen me tendencë internacionale pasi për herë të parë artistë shqiptarë dhe të kombësive të ndryshme garojnë për çmimet e "Këngës Magjike".

(Kosova Sot Online)