Aktorja e thotë me të madhe në Turqi: Unë jam shqiptare/ Por jo vetëm kaq ka uruar edhe të atin me fjalë zemre: Babai im shqiptar!

  • G.G /
  • 18 shtator 2020 - 11:53
Aktorja e thotë me të madhe në Turqi: Unë jam shqiptare/ Por jo vetëm kaq ka uruar edhe të atin me fjalë zemre: Babai im shqiptar!

Deniz Barut, aktorja ka zbuluar prejardhjen e saj shqiptare në një urim që i ka bërë të atit. “I dashur baba, i forti baba. Sot është ditëlindja jote.

Së bashku, edhe shumë vite të lumtura. “Ti bëhu shumë i fortë dhe qëndro gjithmonë pranë nesh. Shqiptari inatçor, të dua babi.” – ka qenë urimi i aktores.

Can Yaman e pranoi plot krenari këtë gjë. Bukuroshi turk i ka rrënjët nga Prishtina dhe gjyshërit e tij nga babai janë emigrantë në Turqi.

(Kosova Sot Online)