Rita Ora poston fotot që tregojnë se sa shumë ka ndryshuar në 8 vite: Nuk ia kisha idenë…

  • G.G /
  • 21 shtator 2020 - 10:26
Rita Ora poston fotot që tregojnë se sa shumë ka ndryshuar në 8 vite: Nuk ia kisha idenë…

Koha kalon shumë shpejt dhe një ndër elementët që e tregon këtë janë edhe standardet e bukurisë që ndryshojnë nga viti në vit.

Këtë na e ka rikujtuar edhe këngëtarja e njohur, Rita Ora, e cila ka zgjedhur të postojë në Instagram dy foto, një të realizuar 8 vite më parë, ndërsa tjetrën së fundmi.

Edhe pse këngëtarja bukuroshe nuk ka prekur asgjë në fytyrën e saj, mund të vihet re dallimi i madh nga njëra foto tek tjetra.

Kjo për shkak se moda në vitin 2012 ishte tërësisht ndryshe nga ajo në ditët e sotme. Kjo vihet re tek stili i flokëve që kishte Rita, si dhe tek make up-i, ku konturi nuk ekzistonte.

“Floku 2020 Vs 2012 dhe duket qartë se atëherë nuk ia kisha idenë konturit”, shkruan këngëtarja krahas fotove që ka përzgjedhur.

Epo, duhet ta pranojmë se standardet e bukurisë kanë ndryshuar shumë.

(Kosova Sot Online)